Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
ChvojnicaHľadať
 
 

TJ Kopaničiar Chvojnica

Futbal

TJ Kopaničiar Chvojnica

TJ Kopaničiar Chvojnica

TJ Kopaničiar Chvojnica

TJ Kopaničiar Chvojnica


 

Odovzdávanie ocenenia dňa 26.8.2018

www.nazahori.sk/index.php/foto/event/chvojnica_letnicie20180826


 

Kopaničiar Chvojnica

Telovýchovná jednota Kopaničiar Chvojnica bola založená v roku 1967 a mala 15 zakladajúcich členov. V roku založenia sa prihlásila do futbalovej súťaže a hrala i V. triedu okresu Senica. Svoje prvé majstrovské zápasy hrávala na ihrisku pod Martiši. Pretože toto ihrisko nevyhovovalo sťaženým podmienkam bola Telovýchovnej jednote udelená výnimka na jeden rok. V roku 1968 sa vybudovalo nové ihrisko v Huťovej jame, kde sa hrávali futbalové zápasy až do roku 1982, kedy sa dobudovalo nové ihrisko Pod Kalci.

V roku 1994 boli vybudované nové šatne, ktoré slúžia dodnes. V roku 1982 založila Telovýchovná jednota žiacke futbalové mužstvo, ktoré dosahovalo v súťaži celkom slušné výsledky. V roku 1985 bolo žiacke mužstvo zrušené a bol založený dorast, ktorý hrával v súťaži až do roku 1989, kedy bol aj tento pre nedostatok hráčov zrušený. Mužstvo dospelých počas svojho účinkovania v súťaži dosiahlo niekoľko pozoruhodných úspechov. Najväčšími úspechmi bolo dvakrát dosiahnutie prvého miesta vo svojej skupine. Prvýkrát vyhrala Telovýchovná jednota Kopaničiar Chvojnica svoju skupinu v roku 1983, kedy postúpila do vyššej skupiny, z ktorej však pre nedostatok kvalitných hráčov po roku vypadla. Druhý krát mužstvo vyhralo svoju skupinu v roku 1993, opäť bol nedostatok kvalitných hráčov a finančných prostriedkov a taktiež už po predchádzajúcej skúsenosti prenechala telovýchovná jednota postup Vrádišťu.

Odvtedy mužstvo dospelých dosahuje striedavé výsledky, čo sa odvíja od kvality a počtu hráčov. Mužstvo dospelých periodicky prechádza obdobiami, v ktorých je nedostatok hráčov a v poslednej dobe je nedostatok hlavne domácich hráčov. Preto telovýchovná jednota prijíma i cezpoľných hráčov za svojich kmeňových, ktorí v poslednej dobe tvoria väčšinu mužstva. Za posledné dva roky sa mužstvo stabilizovalo a zvýšila sa tréningová i herná disciplína. Ak mužstvu takýto prístup zostane je šanca dosiahnuť dobré a na naše podmienky i výborné výsledky.

V aktuálnom ročníku 2009 – 2010 je mužstvo dospelých na 8. mieste a má šancu posunúť sa v tabuľke ešte vyššie. V súčasnosti má telovýchovná jednota 60 členov a riadi ju 7 členný výbor a 3 členná kontrolná komisia. od svojho vzniku mala telovýchovná jednota 3 predsedov. Súčasným predsedom je pán Pavol Šiška, ktorý túto funkciu zodpovedne vykonáva už 40 rokov. Výboru Telovýchovnej jednoty robí najväčšie starosti zabezpečenie dostatok finančných prostriedkov na chod futbalového mužstva a úpravu a údržbu ihriska. V roku 1980 založila Telovýchovná jednota Kopaničiar Chvojnica turistický oddiel, ktorý mal 14 aktívnych členov. Tento oddiel dosahoval i pozoruhodné výsledky v rámci Slovenska. Najväčším úspechom bola strieborná medaila, ktorú získal Milan Rízek za druhé miesto v orientačnom behu na Majstrovstvách Slovenska vo Vysokých Tatrách. V tomto oddiely dosahoval dobré výsledky na okresnej i krajskej úrovni Peter Pánik. Postupom času sa z oddielu vytratila aktivita a v roku 1992 bol zrušený pre nízky počet jeho členov a nezáujem o činnosť. Nakoľko je v Našej obci, vzhľadom k počtu obyvateľov, dosť nadšencov turistiky možno príde do úvahy i jeho obnovenie.

Kontakt:

Prezident klubu : Mgr. Roman Pleša   0905248719

Pokladník          :           Pavol Šiška      0915103373


 

Letničie - Chvojnica

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka