Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
ChvojnicaHľadať
 
 

Podanie daňového priznania k dani z nehnuteľnostiVytlačiť
 

Nezmeškajte termín na podanie daňového priznania k dani z nehnuteľnost.

Daňové priznanie pre daň z nehnuteľností podáva do 31. januára zdaňovacieho obdobia vlastník nehnuteľnosti, ktorý v minulom roku nadobudol nehnuteľnosť (kúpou, darovaním v zdaňovacom období r. 2018 a vklad do katastra nehnuteľností sa uskutočnil do 31. 12. 2018) alebo u ktorého nastali zmeny skutočností rozhodujúcich na vyrubenie dane (stal sa vlastníkom ďalšej nehnuteľnosti, predal nehnuteľnosť, daroval nehnuteľnosť, skolaudoval stavbu, získal stavebné povolenie, zmenil sa druh pozemku, zmenila sa výmera nehnuteľnosti, zmenil sa účel užívania stavby).

Tlačivo na podanie daňového priznania nájdete : https://www.finance.gov.sk/sk/dane-cla-uctovnictvo/priame-dane/miestne-dane-poplatky/vzory-tlaciv/editovatelne-tlacivo-priznania-k-miestnym-daniam-platne-od-1-1-2015/ 

V prípade, že neviete tlačivo vyplniť, navštívte osobne obecný úrad, kde Vám s jeho vyplnením pomôže pracovníčka zodpovedná za uvedenú oblasť - Dana Šišková. Treba si priniesť doklady preukazujúce vlastníctvo nehnuteľností, prípadne zmeny (rozhodnutie z katastrálneho úradu, kolaudačné rozhodnutie, rozhodnutie o zmene kultúry pôdy...).  

Tel. číslo: 034/6283140
e-mail: dana.siskova@chvojnica.sk

Súbor na stiahnutie images.jpg images.jpg (5.4 kB)

 
 

dnes je: 20.1.2019

meniny má: Dalibor

  • Nedeľa1-7graphic-icon
  • Pondelok1-8graphic-icon
  • Utorok-1-7graphic-icon
webygroup
ÚvodÚvodná stránka